خرید ماشین دست دوم

یکی از مهم ترین مسائل هنگام خرید خودرو، انتخاب بین ماشین کارکرده و ماشین صفر است. در بسیاری از مواقع یک ماشین دست دوم می تواند همانند یک ماشین نو و بدون خرابی کار کند به شرط آن که در زمان خرید، به برگه کارشناسی آن توجه لازم را کرده باشید. ماشین دست دوم قیمت بسیار مناسب تری نسبت به ماشین صفر دارد. علاوه بر این هزینه بیمه خودروهای کارکرده بسیار کمتر از خودروهای صفر است. شما می توانید با خرید ماشین دست دوم سالم تا سال های زیادی از آن استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

قیمت خودرو کارکرده

قیمت خودرو کارکرده نسبت به خودروهای صفر بسیار کمتر است و تمامی اقشار می توانند با توجه به بودجه مالی خود آن را خریداری کنند. این تفاوت قیمت تنها ناشی از کارکرد خودرو نیست بلکه در قیمت گذاری ماشین دست دوم عوامل زیادی دخیل هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

یکی از مهم ترین عوامل برای تعیین قیمت در فرایند خرید ماشین دست دوم، قیمت پایه محصول یا ارزش بازار خودرو است که به عواملی همچون قیمت ماشین صفر، قیمت خودروهای هم رده و رقم معاملات خودرو وابسته است.

بیشتر بخوانید: چگونه قیمت خودروی کارکرده را ارزیابی کنیم؟

عامل مهم دیگر بر قیمت خودروهای کارکرده، شرایط بازار فروش است. در صورتی که بازار خرید خودرو داغ یا خوب باشد، قیمت ها بالاتر از حد واقعی خود هستند اما زمانی که بازار فروش راکد باشد، قیمت ماشین دست دوم نیز کاهش می یابد.

میزان کارکرد ماشین نیز از عوامل تاثیر گذار در قیمت خرید ماشین دست دوم است. معمولا ماشین هایی که کارکرد آن ها بیش از 100 هزار کیلومتر است، ارزان تر هستند. علاوه بر این سال تولید خودرو نیز در قیمت نهایی آن تاثیر بالایی دارد. خودروهای جوان تر قیمت بالاتری هم دارند.

هرگونه آسیب یا تصادف نیز می تواند قیمت خودروهای دست دوم را با کاهش مواجه سازد. وجود نواقص فنی، رنگ خودرو و آپشن های آن (داشتن سیستم صوت، دزدگیر، دوربین دنده عقب و …) نیز از جمله عوامل موثر در قیمت گذاری خودروهای کارکرده هستند.

فروش انواع خودرو

خرید ماشین دست دوم و فروش آن در بازار خودرو راحت تر از خودروهای صفر است. خودروهای صفر علاوه بر قیمت بالا برای تمام افراد مناسب نیستند. به عنوان مثال افرادی که تازه گواهینامه گرفته اند برای خوب شدن دست فرمان خود، خرید ماشین های کارکرده را ترجیح می دهند.

بیشتر بخوانید: با خرید اقساطی خودرو کارکرده و قیمت آن در بازار آشنا شوید

فروش انواع خودروهای کارکرده در اغلب نمایشگاه های ماشین معتبر انجام می شود. معمولا این اتومبیل ها کارشناسی شده هستند اما شما می توانید خودتان ماشین را به یک کارشناس برای بررسی های فنی نشان دهید. 

خرید ماشین دست دوم به همراه برگه کارشناسی
خرید ماشین دست دوم به همراه برگه کارشناسی

خرید ماشین های دست دوم

اگر قصد دارید ماشین دست دوم قسطی یا نقدی بخرید، حتما به نمایشگاه های معتبر یا سایت های مورد اطمینان در این زمینه مراجعه کنید. بسیاری از بنگاه های نامعتبر، برگه کارشناسی ماشین را ارائه نمی دهند یا ماشین های تصادفی و رنگ کرده را به جای ماشین های سالم به فروش می رسانند. این امر می تواند سبب به بار آمدن خسارت های مادی و معنوی فراوان برای خریدار شود.

اگر بودجه کافی برای خرید اتومبیل دارید، به جای خرید ماشین دست دوم، یک ماشین صفر خریداری کنید تا از سالم بودن آن مطمئن باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های خرید و فروش خودرو

خرید ماشین های کارشناسی شده

همانطور که گفته شد اغلب ماشین های فروشی که در نمایشگاه های اتومبیل قرار دارند، کارشناسی شده هستند. این ماشین ها از لحاظ فنی تایید شده و سالم هستند اما ممکن است دارای مشکلات جزئی نیز باشند که با کمی هزینه برای تعمیر برطرف می شوند. ماشین های کارشناسی شده موجود در بازار معمولا به صورت قسطی نیز ارائه می شوند. ماشین دست دوم قسطی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. خرید ماشین دست دوم به صورت قسطی برای افرادی که به تازگی مشغول کار شده اند نیز بسیار مناسب است.

خرید ماشین کارکرده از بنگاه های معتبر اتومبیل
خرید ماشین کارکرده از بنگاه های معتبر اتومبیل

مجموعه خودرو ماندگار ارائه دهنده انواع خودروهای داخلی و خارجی با مناسب ترین قیمت است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت خودرو ماندگار انواع خودروهای موجود را به همراه قیمت و امکانات آن مشاهده کرده و ماشین دلخواه خود را به صورت نقد یا اقساط با شرایط ویژه خریداری نمایید. در حال حاضر امکان خرید ماشین دست دوم در مجموعه ماندگار وجود ندارد و تنها خرید ماشین های صفر در دستور کار مجموعه است. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *