شرایط فروش قسطی ماشین چیست؟

نابسامانی های صنعت خودرو سازی، باعث افزایش قیمت بی رویه خودرو های مختلف شده است، به همین دلیل بسیاری از افرادی که نیاز مبرمی به خرید وسیله نقلیه شخصی دارند، به خرید اقساطی آن روی آورده اند‌. برای خرید و فروش قسطی ماشین باید نکاتی را بدانید که دچار ضرر و زیان نشوید. پس قبل از این که خودرویی را به صورت اقساطی خریداری کنید، باید با مراحل، شرایط و مزایا و معایب آن به طور کامل آشنا شوید تا دچار سردرگمی نشوید‌. ما در این راهنما، آنچه که باید در مورد فروش اقساطی خودرو بدانید را شرح داده ایم.

مراحل فروش قسطی ماشین
مرحله نخست: انتخاب خودرو مدنظرتان و بررسی کامل آن
اولین گام قبل از انجام هر گونه معامله خرید و فروش اقساطی خودرو، انتخاب چند گزینه بر اساس بودجه مد نظر خود و بررسی تمامی گزینه ها است. بر این اساس باید خودرو را از نظر قدرت حرکت، میزان سوخت، طراحی سیستم حرکتی و ایمنی بررسی کرده و به یک گزینه نهایی برسید. همچنین باید حواستان به مبلغی که به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفتید نیز باشد.

گام دوم: انتخاب شرکت فروش اقساطی خودرو
پس از این که مدل خودرو را انتخاب کردید، باید شرکت یا نمایندگی که دارای شرایط اقساطی بوده را پیدا کنید تا برای خرید خودرو و هزینه آن به مشکلی بر نخورید.

نکات مهم برای پیدا کردن شرکت فروش اقساطی خودرو
پیدا کردن شرکتی که بتوان از آن به صورت اقساطی خرید کرد، بسیار سخت است. زیرا تقلب های بسیاری در زمان فروش اقساطی خودرو صورت می گیرد. در این میان، شرکت هایی نیز به صورت طولانی مدت در این زمینه فعالیت می کنند و به طور مداوم در حال مشاوره دادن به افرادی هستند که قصد خرید خودرو اقساطی دارند. با این حال، قبل از خرید باید مواردی را در نظر بگیرید تا سرتان کلاه نرود. برخی از این موارد عبارتند از:

اقساط بلندمدت
یکی از مهم ترین خدماتی که شرکت فروش قسطی ماشین به مشتریان خود ارائه می دهد، اقساط بلند مدت است. زیرا افرادی که قصد خرید اقساطی خودرو را دارند برای پرداخت قسط های خود در زمان مناسب، باید از اقساطی با بازه زمانی طولانی و مبالغ کم استفاده کنند. به طور مثال برخی از شرکت ها دارای اقساط 12 تا 48 ماهه هستند. خریداران خودرو با توجه به توان مالی خود می توانند بهترین گزینه پرداخت را انتخاب کنند.

زدن سند به نام شخص خریدار
یکی از مشکلاتی که معمولا در زمان خرید و فروش قسطی ماشین به وجود می آید، سند ماشین است. برخی از شرکت های خرید و فروش خودرو با شرایط اقساطی، سند خودرو را تا پایان پرداخت اقساط، به نام صاحب ماشین نمی زنند. اما شرکت هایی که در این زمینه اعتبار زیادی دارند، از همان ابتدا، سند را به نام خریدار خودرو می زنند و در رهن بانک می گذارند تا مشکلی به وجود نیاید.

سنگی به نام ضامن
با توجه به بدحساب بودن برخی از افراد و مشکلاتی که با ضامن شدن خیلی ها به وجود می آید، بسیاری از مردم از وام و ضامن فراری هستند. گاهی اوقات نیز پیدا کردن یک ضامن معتبر سخت است و می تواند چندین ماه طول بکشد. برخی از شرکت ها، بدون ضامن به فروش اقساطی ماشین می پردازند و این برای خریدارانی که ضامن معتبر ندارند، بسیار مناسب است.

مزایای خرید اقساطی خودرو
خرید خودرو به صورت اقساطی، مزیت های بسیاری برای فرد خریدار دارد که در ادامه به بیان برخی از آن ها می پردازیم:

افرادی که از شرکت های فروش اقساطی خودرو اقدام به خرید می کنند، می توانند در حین پرداخت اقساط نیز سوار خودروی خود شده و از آن استفاده کنند.

یکی از مهم ترین مزایای خرید اقساطی خودرو، عدم وارد شدن فشار مالی به خریدار است و او می تواند مطابق با برنامه به پرداخت قسط ها در زمان بندی تعیین شده بپردازد.

همچنین، فرد خریدار می تواند به شرکت های فروش قسطی ماشین مراجعه کرده و از بین گزینه های مناسب با هزینه کم، بهترین انتخاب را داشته باشد.

معایب خرید اقساطی خودرو
با وجود مزایای بسیاری که خرید اقساطی خودرو دارد، نباید از معایب و مشکلاتی که ممکن است به وجود آید نیز غافل شد. برخی از معایب آن عبارتند از:

ممکن است، برخی از شرکت هایی که فروش خودرو با اقساط 100 ماهه را برای جذب مشتریان انجام می دهند، کلاهبر از آب در بیایند و باعث ضرر و زیان فرد خریدار شوند. به همین دلیل قبل از خرید اقساطی خودرو باید از صحت شرکت ارائه دهنده فروش قسطی ماشین مطمئن شد.

یکی دیگر از معایب خرید خودرو اقساطی بدون پیش پرداخت این است که ممکن بوده برخی از شرکت ها سند خودرو را گرو نگه دارند و تا پایان پرداخت اقساط به نام فرد خریدار نزنند.

شرایط اقساطی فروش خودرو
افرادی که قصد خرید اقساطی خودرو را دارند، جستجوی فراوانی را انجام می دهند تا شرکتی را با بهترین شرایط فروش قسطی ماشین پیدا کنند. به طور معمول بهترین شرایط برای یک خریدار اقساطی خودرو، تعداد اقساط مناسب است. شرکت هایی که تعداد اقساط طولانی مدت ارائه می دهند، مشتریان بیش تری را جذب می کنند. اما بهتر است که این شرکت ها اقساط خود را با توجه به شرایط مشتری در نظر بگیرند بدین صورت، افرادی که توان مالی بهتری دارند اقساط کوتاه مدت و افرادی که توان مالی ضعیف تری دارند، اقساط بلند مدت پرداخت می کنند. همچنین، برخی از شرکت ها، شرایط اقساطی را هم برای خودروهای داخلی و هم خودروهای خارجی ارائه می دهند که این مورد، برای بسیاری از خریداران، ایده آل است.

سخن پایانی
با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، بسیاری از افراد توان مالی بالایی برای خرید نقدی خودرو را ندارند و ترجیح می دهند ماشین مدنظر خود را به صورت اقساطی خریداری کنند. بسیاری از شرکت های سازنده خودرو، این مورد را در نظر گرفته و گزینه فروش قسطی ماشین را به خدمات خود اضافه کرده اند. خرید اقساطی خودرو دارای شرایط و مراحلی است که باید به طور کامل انجام شود تا فرد، مالک خودروی اقساطی خود شود. همچنین، با خرید خودرو به صورت اقساطی می توان از مزایای زیادی از جمله استفاده از خودرو در زمان پرداخت اقساط، عدم فشار مالی به خریدار و انتخاب خودروی مناسب بهره مند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *