بالانس درجا چیست و چه مزایایی دارد؟

بالانس مناسب مونتاژ چرخ و لاستیک از نظر ایمنی خودرو، بسیار مهم است. مونتاژ چرخ و لاستیک نامتعادل می‌ تواند باعث ایجاد لرزش ‌هایی شود که بر سواری و هندلینگ ماشین تأثیر بگذارد. عمر لاستیک ‌ها، بلبرینگ ‌ها، کمک فنرها و سایر اجزای تعلیق را کاهش می ‌دهد و به شدت باعث افزایش یا ایجاد آج‌ های نامنظم می ‌شود. همچنین عدم بالانس در خودرو می تواند لاسیتک های ماشین را خراب کند یا حتی یکی از لاستیک ها زودتر از دیگری، به پایان عمر خود برسد. همچنین بالانس نبودن جلوبندی ماشین را نیز به مشکل می اندازد؛ ولی به نظر شما بالانس درجا چیست؟

امروزه بالانس کردن چرخ ها نیاز به استفاده از ابزارهای مخصوص و کالیبره شده دارد. چون کوچک ترین نامتعادل بودن می تواند کیفیت سواری ماشین را به شدت کاهش دهد، به خصوص وقتی که دوست دارید در سرعت زیاد گاز دهید و از رانندگی خود لذت ببرید. با این حال در این مقاله سعی داریم تا بالانس درجا را بیشتر معرفی کنیم و مزیت هایی که دارد را آشنا شویم.

انواع عدم تعادل در خودرو
دو نوع عدم تعادل را می توان در ماشین دید و آنها عبارتند از:

· بالانس درجا چیست؟ بالانس درجا دارای دو نوع است که شامل عدم تعادل استاتیک می باشد و زمانی رخ می دهد که یک نقطه سنگین یا سبک در لاستیک وجود داشته باشد که باعث می شود در یک حرکت بالا و پایین به طور ناهموار غلت بزند.

· عدم تعادل دینامیکی زمانی رخ می دهد که وزن نابرابر در دو طرف خط مرکزی مونتاژ لاستیک یا چرخ وجود داشته باشد که باعث حرکت پهلو به پهلو می شود.

چرا لاستیک ها را بالانس کنیم؟
تعادل و ایجاد یک وزن مناسب در چرخ ها از مسائل مهم در نگهداری از خودرو است. اگر وزن چرخ ها با یکدیگر برابر نباشد، لاستیک زودتر از موعد دچار سایش می شود. شما باید خودرو خود را زود به زود بررسی کنید. علائمی چون لرزش فرمان ماشین و بدنه آن، کشیده شدن فرمان به طرف های مختلف و سایر لاستیک ها به شما هشدار می دهد تا هر چه زودتر، لاسیتک ها را بالانس کنید. یکی از انواع آنها، بالانس درجا نام دارد، اما بالانس درجا چیست؟

بالانس درجا که نام دیگری چون روکار دارد، یکی از راه هایی است که می توانید خودروی خود را از فرسایش زودهنگام لاستیک نجات دهید. این بالانس یک الکتروموتور می باشد که دارای یک صفحه چدنی بوده و لاستیک را به شکل یک موتور به حرکت در می آورد. سرعت این حرکت باید به 80 الی 90 کیلومتر در ساعت برسد تا متخصص بتواند بالانس بودن آن را بررسی کند و در صورت نیاز، آن را درست کند. قبل از این که لاستیک را به حرکت در بیاورند، باید روی آن را با یک گچ سفید رنگ علامت بزنند.

بالانس درجا چیست؟
همان طور که در بخش قبلی گفته شد؛ بالانس درجا یک دستگاه الکتروموتور بوده و می توان با آن، بالانس چرخ یا لاستیک ها را مورد بررسی قرار دهد. یک صفحه چدنی لاستیک را به سرعت بالای 80 الی 90 کیلومتر بر ساعت می رساند تا متخصص بتواند مشکل چرخ و لاستیک ها را پیدا کند. البته قبل از آن باید علامت گذاری های خود را روی لاستیک انجام دهد و سپس نقطه هایی که نیاز به درست شدن دارد را، مشخص کند. این دستگاه دارای یک لامپ فلاشر بوده و با چشمک زدن های پی در پی، ایرادات را نمایان می کند. همچنین مقدار وزنه هر یک لاستیک ها را نشان می دهد و در نهایت بالانس درجا انجام می شود؛ اما ممکن است هنوز بپرسید که بالانس درجا چیست؟ چه مزیت و معایبی را به همراه خود دارد؟

معایب استفاده از بالانس درجا
از بزرگترین مشکلات بالانس درجا باید به جدا نشدن لاستیک ها اشاره کرد. در نتیجه باید بر مبنای سیستم جلوبندی صورت بگیرد. چون ابتدا باید سیستم های جلوبندی مورد بررسی قرار بگیرد و هر گونه نقص در آن، بالانس درجا جواب نمی دهد. زمانی می توان از بالانس روکار استفاده کرد که سیستم جلوبندی در سلامت کافی برخوردار باشد. از دیگر معایب آن می توان به دستگاه با صفحه چدنی آن اشاره کرد که هنگام کار کردن می تواند اصطکاک زیادی از خود نشان دهد و درصد خطا را بالا ببرد. با این حال بهترین روش بالانس لاستیک، بالانس درجا است. احتمالاً تا این بخش از مقاله با مفهوم بالانس درجا چیست؟ بیشتر آشنا شده اید، اما هنوز یک عیب دیگر در این نوع بالانس وجود دارد و آن، چشمی بودن این فرایند می باشد. هر چه اپراتور ماهر باشد ولی امکان خطای انسانی نیز امکان دارد، در نتیجه نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

دستگاه بالانس درجا و آَشنایی با آن
یکی از دستگاه هایی که برای بالانس کردن چرخ های ماشین و حتی سیستم جلوبندی استفاده می شود، دستگاه بالانس درجا است. برای استفاده از آن نیازی به باز کردن چرخ های ماشین نبوده و می توان به راحتی لاستیک ها را مورد بررسی قرار داد. آنها نه تنها چرخ ها را، بلکه عملکرد رینگ را نیز می تواند بهبود ببخشد.، اما بالانس درجا چیست؟ آیا انجام آن ضروری می باشد؟ بله؛ برای خودروهای امروزی استفاده از چنین دستگاه هایی ضروری می باشد. قیمت بالانس درجا چندان زیاد نیست و می توانید در فرصت های مناسب، خودروی خود را از نظر بالانس بودن، چک کنید.

نتیجه گیری
همه رانندگان در طول رانندگی خود با مشکلاتی از جمله به طرفین رفتن فرمان، سایش لاستیک زود هنگام و خرابی جلوبندی ماشین را رو به رو بودند. همچنین عبور از جاده های سخت و ناهموار، دست اندازهای بلند و سنگلاخ های مزاحمی که ماشین را فرسوده کرده و حالت تعادل خارج کرده را نیز، تجربه کرده اند. با این حال استفاده از بالانس روکار یا درجا کار مهمی است که باید در سرویس های خودرو خود، به آن نیز توجه کنید تا از فرسایش های زودهنگام چرخ و لاستیک جلوگیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *